Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesiac úcty k starším

Mesiac úcty k starším


Máte radi jeseň? Možno poviete: Ja radšej jar, leto, či zimu ... Ale – jeseň je dar – verte tomu! Zúročí celoročnú námahu a v živote prinesie múdrosť, pokoj a vyrovnanejší pohľad na svet. Jeseň vytvára umelecké diela, ktoré sú ako krásna paleta. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v svojej jeseni. Tvaroval a formoval ho majster život skúškami, radosťami, ale aj problémami a starosťami. Týmito slovami sa v úvode sviatočného popoludnia prihovorila všetkým seniorom poslankyňa OcZ Danka Bartušová. V programe vystúpili deti MŠ, žiaci ZŠ, ľudový rozprávač Izidor a hudobná skupina Vega.

 

Príhovor starostky obce

Milí naši seniori, vážení hostia,
stojím v úlohe slávnostného rečníka tu pred vami už po niekoľký krát. Vždy sa vám snažím priniesť niečo, čo by vás posilnilo na vašej životnej ceste. Nie je ťažké slovami človeka rozplakať, oveľa ťažšie je vyrieknuť slová, ktoré ho podporia, posilnia a povzbudia. Hľadám preto každý rok slová, v ktorých je sila dobroty, optimizmu, aby ste si na ne mohli spomenúť vždy, keď je vám ťažko. Lebo slová sú slabé len zdanlivo. Ak ich vyslovuje niekto, kto prežíva život naplnený láskou, radosťou, bolesťou a utrpením, potom jeho slová majú v sebe silu pomôcť aj iným.
Mám pocit, že v dnešný slávnostný deň by Vás potešila báseň – modlitba ženy, ktorá mňa osobne pri jej čítaní veľmi dojala.
Bože môj. Komu to povedať? Nikto ma nechce počúvať.  Že ubúda mi už síl. Nevládzem. Už dobre nevidím. Sluch - ide kdesi do ticha. Na listoch života píše sa nová rubrika -  depresia. V úzkosti pridlho čakám na dobré slovo. Všetko je inak. Nič už nie je tak, ako bolo. Na dvere  klope mi staroba. Pst! – ani muk - to je ona. Neotvorím!  Pre nikoho nie som doma. Tak ako po búrke steblo trávy, či poľný kvet zodvihnem hlavu sklonenú, vyrovnám skrivený driek. Veď život krásny je pre každý vek. Ďakujem  za každý nový deň a vodu, za vzduch,  za zeleň, za každý kúsok chleba, čo ako manna mi padá z neba. Ďakujem.

Aké je to jednoduché a ťažké zároveň. Ďakovať za každý deň, ktorý príde, bez výhrad, bez otázok. Ďakovať aj za tie najjednoduchšie veci v živote – osudu, bohu, ľuďom naokolo.
Moji najdrahší, želám vám, aby všetky dni vášho života boli naplnené zdravím, šťastím, spokojnosťou. Ďalšie Vám neželám, lebo vaša životná múdrosť vás citlivo vedie každým dňom vášho života.


 

Úcta k starším 2009

Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším

 
 
Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším

 
 
Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším

 
 
Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším
Úcta k starším

 
 
Úcta k starším
Úcta k starším

 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka