Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Medzinárodny deň žien

Medzinárodný deň žien

 

Oslavy MDŽ pre všetky ženy pripravilo vedenie obce na nedeľné popoludnie 8. marca. V mimoriadne bohatom a zaujímavom programe účinkovali – moderátor a rozprávač Ladislav Jurík, hudobník Pavol Leporis a  JDS Zemianske Kostoľany, s ktorými si všetci v závere spoločne zaspievali. Členky JDS Opatovce nad Nitrou nachystali, tak ako každý rok, vynikajúce šišky a chutný čaj. Bolo to príjemné stretnutie s priateľmi, pani starostkou a poslankyňami obecného zastupiteľstva.
 

Príhovor starostky obce

 

Milé ženy, vážené dámy, hostia....

som rada, že s vám môžem prihovoriť v dnešný sviatočný deň – Medzinárodný deň žien, k oslavám ktorého sa k hlavnému organizátorovi – Klubu dôchodcov -tento rok pridala aj obec. V minulých dňoch som natrafila na úvahu, ktorá ma zaujala a tak sa rada s vami o ňu podelím:

Malý chlapec sa spýtal mamy: „Mamička, prečo plačeš?“
„Pretože som žena“, povedala mu.

Chlapec vyrástol, stal sa mužom, avšak stále nerozumel, prečo ženy plačú. Nakoniec zavolal Bohu a spýtal sa: „Bože, prečo sa ženy tak ľahko rozplačú?“
A boh mu odpovedal:
„Keď som stvoril ženu, musela byť výnimočná:

  • urobil som jej plecia dosť silné na to, aby uniesla váhu sveta, ale natoľko jemné, aby poskytovali úľavu a pohodlie;
  • dal som jej hrdosť, ktorá jej pomôže pokračovať aj vtedy, keď sa ostatní vzdávajú;
  • dal som jej cit milovať svoje deti za všetkých okolností, dokonca aj vtedy, ak ju jej dieťa hlboko ranilo;
  • dal som jej silu prijať svojho manžela, napriek jeho chybám;
  • dal som jej múdrosť, aby vedela, že dobrý manžel nikdy neraní svoju ženu, aj keď niekedy skúša jej silu a rozhodnosť stáť vedľa neho bez výhrad;
  • a nakoniec som jej dal slzy ...... Slzy sú vyjadrením jej smútku, jej obáv, lásky, osamelosti, jej utrpenia, ale aj šťastia a hrdosti.“

Boh sa ešte raz zamyslel a povedal:

„ Spojil som oblosť mesiaca, chvenie trávy, štíhlosť prúta, vôňu kvetov, prítulnosť a veselosť slnečného lúča, slzy rosy, jemnosť páperia, plachosť vtáčaťa, sladkosť medu, hrkútanie hrdličky, ale i márnivosť páva a všetky tieto vlastnosti som vložil do bytosti zvanej ŽENA.

Toto vysvetlenie urobilo na mňa obrovský dojem: “Pane, ty si génius. Myslel si na všetko. Žena je skutočne úžasná.“

A ona je skutočne úžasná! Žena má silu, ktorou dokáže ohromiť muža. Dokáže riešiť problémy a tiež niesť ťažké bremená. Prináša šťastie, lásku a myšlienky, usmieva sa, keď sa cíti dobre aj zle. Spieva, keď je jej do plaču, plače, keď je šťastná a smeje sa, keď je vystrašená. Bojuje za to, v čo verí. Postaví sa proti nespravodlivosti. Nepovie „nie“ - na otázku, keď môže ponúknuť lepšiu odpoveď. Nepovie „nie“, - ak vie o ľahšej možnosti. Obetuje sa pre šťastie svojej rodiny. Zoberie svojho priateľa k doktorovi ak sa obáva o jeho zdravie. Jej láska je neobmedzená. Plače, keď jej deti víťazia. Je šťastná, keď sa jej priateľom darí.
Má radosť, keď sa dozvie o svadbe, alebo o narodení dieťaťa. Jej srdce je zlomené, keď niekto z jej príbuzných alebo priateľov zomrie. Vždy však nájde silu vyrovnať sa s tým a žiť ďalej. Iba ona vie, že bozk a objatie môže vyliečiť zlomené srdce.

JE NA NEJ IBA JEDINÁ ZLÁ VEC. ZABÚDA, AKÚ VEĽKÚ MÁ HODNOTU A AKO VEĽA PRE OSTATNÝCH ZNAMENÁ...

Vážené a milé,

bolo by určite krásne, keby nám naši najbližší dávali najavo uznanie, porozumenie lásku .... každý deň, nielen počas MDŽ, Dňa matiek, narodenín či menín... Želám nám všetkým, aby porozumenie, láska, radosť zo života boli našimi každodennými hosťami.


 

Medzinárodný deň žien 2009

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ


 
 
Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ


 
 
Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ

Medzinárodný deň žien


Autor: KŠ


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka