Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

II. polrok

Milí žiaci, milé pani učiteľky!

Verím, že čas letných prázdnin prinesie všetkým veľa pekných zážitkov, chvíle oddychu, nových kamarátov a že s teplými lúčmi slnka načerpáme energiu a dostatok sily do ďalšej práce.

 

Prospech žiakov počas školského roka 2013/2014

 

Počet žiakov: 39

Počet vyznamenaných žiakov:  32

Počet žiakov so samými jednotkami:  27

Prospeli veľmi dobre: 2

Prospeli dobre: 5

Pochvaly riaditeľom školy:  7

Pochvaly triednym učiteľom:  10

Žiaci vymeškali 981 vyučovacích hodín. Priemer na jedného žiaka je 25,15 h

 

Rozlúčka so školským rokom –  27. 6. 2014

Didaktické hry v prírode a návšteva Sokoliarov –  26. 6. 2014

Divadelné predstavenie Čert a Káča –  25. 6. 2014

Plavecký výcvik – 6.6. do 20.6. 2014     

Čitateľský maratón – 5. 6. 2014

Pretože neustále hovoríme o dôležitosti čítania, sme radi, že sa aj v tomto roku naši žiaci zapojili do celoslovenskej aktivity Čitateľský maratón. Na nádvorí mestskej knižnice v Bojniciach  sa každý žiak  predstavil, prečítal jednu stránku textu / primeranú jeho veku/, podpísal sa na listinu účastníkov a dostal malý darček. Toto všetko prebiehalo za prítomnosti  pani Katky Gábrišovej, riaditeľky knižnice v Bojniciach. 

Oslava MDD – 30. 5. 2014

Tá tohoročná bola netradičná. Bez stanovíšť a bez súťaží. Ráno sme sa všetci vybrali na letisko v Prievidzi, kde prebiehal Deň polície. Tanky, vojenská technika, zbrane, plynové masky, policajné i hasičské autá sa páčili hlavne chlapcom. Ale i dievčatá si prišli na svoje pri výcviku psov či poskytovaní pomoci raneným. Druhá časť Dňa detí prebiehala pri Teplom potoku. Tam ich čakala obľúbená opekačka. Dosýta sa najedli a pri ohníku aj zohriali. Nás dospelých tešili ich spokojné tváričky.

Deň matiek – 18. 5. 2014

Žiaci našej ZŠ vystúpili v KD v obci v pásme jarné zvyky na dedine. Prítomným pripomenuli tradície počas Fašiangov, vynášanie Morény, Veľkú noc i stavanie májov. Deti v ľudových krojoch s doprovodom harmoniky ukázali svoju šikovnosť  tancom, spevom i hovoreným slovom.

Školský výlet – 15. 5. 2014

V tomto  roku bola cieľom nášho školského výletu krásna Banská Štiavnica. Najprv sme navštívili kaštieľ v Antone /Antol/, kde sme si prezreli zariadenie, dobový nábytok a obrazy v mnohých miestnostiach. Na záver expozíciu vypchatých zvierat. Tá sa deťom najviac páčila. Odtiaľ sme sa presunuli do bane, kde nás lektor najprv oboznámil s bezpečnosťou a správaním sa v bani, pozreli sme si film, obliekli ochranné plášte i prilby. Takto vychystaní sme zostúpili pod zem a prežili nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov i strachu. Veru sa niektorí aj báli úzkych chodbičiek, vlhka a tmavých priestorov. No všetci sme to v zdraví prežili. Hoci nám počasie neprialo, výlet sa vydaril.

Dupkaný čardáš – 6. 5. 2014

Žiaci 2. – 4. ročníka našej ZŠ sa zúčastnili nezvyčajnej akcie. Išlo o spoločný tanec čo najväčšieho počtu detí. Tancovalo sa vo viacerých slovenských mestách súčasne. Deti sa dupkaný čardáš najprv učili tancovať a potom sa v kole všetci spolu roztočili a rozospievali. Či bol prekonaný rekord? To predsa nie je podstatné! Všetkým sa však páčila takáto roztancovaná Prievidza.

Deň Zeme  –  23. 4. 2014

Zbieraním odpadkov na školskom dvore, v okolí školy, kreslením na asfalt, vypracovaním úloh z environmentálnej výchovy, výtvarnými prácami na hodinách Vv či v ŠKD, prezeraním projektov a materiálov na internete si naši žiaci pripomenuli tento významný deň. V rámci prírodovedy vyčistili časť Teplého potoka od odpadkov.

Deň narcisov – 11. 4. 2014

Pani vychovávateľka pripravila pre všetky deti tieto nežné jarné kvietky /i keď len papierové/. Počas celého dňa ich nosili pripnuté, tešili sa z nich a zároveň vyjadrili svoju podporu ľuďom chorým na rakovinu.

Návšteva knižnice – 26. 2. 2014

Žiaci našej ZŠ chodia radi do bojnickej knižnice. Tentokrát sme išli na besedu so spisovateľom Tiborom Hujdičom alias pánom Mrkvičkom. Deťom sa hneď zapáčil, lebo bol zábavný, vtipný, vedel zaujímavo rozprávať, poznal veľa rozprávok a príbehov. Z útrob knižnice sa ozývali výbuchy smiechu popretkávané chvíľami hrobového ticha, keď deti od napätia  ani nedýchali. Možno  sa aj trochu báli, ale pekne  sa báli. Ďakujeme za úžasný zážitok!

Valentín – 14.2.2014

Svätý Valentín bol kňazom a lekárom. Podľa legendy potajomky sobášil tých, čo sa mali radi.  Sviatok  Valentína je príležitosťou obdarovať svojich blízkych drobným darčekom. Žiaci ZŠ sa  zišli na peknej spoločnej aktivite, aby si navzájom  venovali  valentínske srdiečka.  Niektorí  pripojili aj nesmelé vyznania. Obdarovaný a šťastný bol každý. Je dobré mať priateľa, niekoho, komu na tebe záleží.

Divadelné predstavenie –  6. 2. 2014

Prvákov a druhákov pozvali do divadla naši malí škôlkari. Pozreli si spolu poučnú rozprávku o zvedavom dievčatku Emulienke, ktorá zažila veľké dobrodružstvo so žabkami, krtkom a inými zvieratkami. Deti sa presvedčili, že mamičku treba poslúchať.

Maškarný ples – 31.1.2014

„To už pol roka chodíme do školy?“, začudovali sa deti. Veru ten čas letí! Za polročnú prácu, snahu a usilovnosť sme im pripravili odmenu v podobe karnevalu. Ježibaby, princezné a princovia, rytieri, čierne panie, cigánky, šašovia, piráti, supermani,  vojaci, lesná víla, lekár, maliarka sa roztancovali. Obľúbená „mašinka" nás všetkých priviezla až k vyhodnoteniu najkrajších masiek. Porota to vôbec nemala ľahké. Všetky masky boli parádne, a preto boli aj všetky odmenené peknými cenami.

Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ  – 30. 1. 2014

Pani riaditeľka a učiteľky ZŠ privítali deti v rozprávkovo vyzdobenej triede. Rozhovorom o obľúbených rozprávkach  vtiahli deti do sveta fantázie. Tie potom prechádzali  z rozprávky do rozprávky a postupne plnili požadované úlohy: poznávanie  farieb, geometrických tvarov, čísel, niektorých písmen, zvierat...Vyskúšali si sedenie v naozajstnej lavici a ukázali  svoje spevácke a recitačné schopnosti. Za svoju snahu boli odmenené  darčekmi a pamätným listom.  Tento rok sme zapísali  do prvého ročníka až 19 detí! Nie všetky sú však zrelé do školy. V budúcom školskom roku by malo navštevovať  1. triedu 16 prváčikov. Veľmi sa tomuto počtu tešíme.

Návšteva predškolákov  – 23. 1. 2014

Pár dní pred zápisom už tradične predškoláci navštevujú prvákov   – predškoláci, aby uvideli ozajstnú školu, v ktorej sa budú zakrátko učiť. Prišlo ich veru hodne, skoro sa do prváckych lavíc ani všetci nezmestili. Ukázali  nám, že sú smelí a múdri. Prváci im zase prečítali rozprávku, spolu sa hrali, kreslili si, spievali. Deti oboch škôl si nakoniec vymenili drobné darčeky.

 

Mgr. Monika Škrabanová, riaditeľka ZŠ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka