Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

II. polrok

V posledný  deň školského roka sme sa rozlúčili so štvrtákmi. Po štyroch rokoch nás opúšťajú a odchádzajú do iných škôl. Na pamiatku dostali darčeky, certifikáty s básničkami, CD s fotografiami i sladkú tortu. Oni sa s nami rozlúčili pekným kultúrnym programom a kvetmi. Aj sme si veru poplakali! Nech sa vám darí, štvrtáci a nezabudnite na svoju starú školu!

Žiaci 1. – 4. ročníka dostali odmenu za svoju celoročnú prácu v podobe vysvedčenia. Lepšieho či horšieho, ako si kto zaslúžil. Tí najlepší dostali knižné odmeny ako riaditeľské pochvaly:
1. ročník – Filipko Cagáň, Naďka Bellová; 2. ročník – Peťko Suchoň, Julko Jurík; 3. ročník – Paťka Adámiková, Natálka Bieliková; 4. ročník –  Leika Kotríková, Aďko Bielik, Marco Martinec.
Mnoho usilovných a výborných žiakov dostalo diplomy či pochvalné uznania od triednych učiteliek.

Žiaci školy so svojimi vyučujúcimi spojili  príjemné s užitočným 27. júna prostredníctvom didaktických hier. Kvôli nie veľmi priaznivému počasiu sa vybrali  len k Teplému potoku. Prešli  sa peknou prírodou, zahrali sa rôzne hry, opiekli si špekačky, plnili enviromentálne aktivity. Cestou domov sme si spoločne zaspievali.

Pre  nepriaznivé počasie sa oslavy Dňa detí presunuli až na 14. júna. O to srdečnejšie naše deti prijali od nás najprv veselé divadelné predstavenie v telocvični  ZŠ a potom nasledoval celý deň hier a zábavy  na školskom dvore. Súťažili na ôsmich stanovištiach, kde plnili rôzne úlohy, ktoré im zadávali Pipi Dlhá Pančucha, Červená Čiapočka so starou mamou a vlkom, Kocúr v čižmách, šašo a iné  rozprávkové bytosti. Vyšantili sa na diskotéke, kreslili kriedami na asfalt, opekali špekačky, strieľali zo vzduchovky, hrali športové hry... Dostali sladké balíčky, a hlavne, boli stredobodom pozornosti. 
Žiaci 2. – 4. ročníka absolvovali týždňový výcvik plávania na ZŠ Sama Chalupku v Prievidzi v dňoch 17. až 21. júna. Plavci sa zdokonalili v rôznych štýloch, mnohí sa plávať naučili a niektorí sa aspoň prestali báť vody. Aj to je niečo! Na pamiatku dostali mokré vysvedčenia.

Najvýznamnejšou udalosťou roka  je 900. výročie prvej písomnej zmienky o našej obci. Na túto významnú príležitosť si  žiaci pripravili ozaj špeciálny program, v ktorom mnohí prekonali samých seba a podali neuveriteľné výkony. Najprv v piatok 7. júna podvečer v kultúrnom dome a potom aj v sobotu na futbalovom ihrisku v obci všetkých zabával lord Northon a sluha James v podaní našich šikovných štvrtákov Leiky Kotríkovej a Aďka Bielika. Úsmevy na tvárach prítomných vyvolali a veľký potlesk zožali aj chlapci cvičiaci spartakiádu.

Sme radi, že aj  žiaci našej školy sa  zapojili do  čitateľského maratónu, ktorý je celoslovenským podujatím. Na nádvorí Mestskej knižnice v Bojniciach dňa 4. júna bolo rušno. Každý účastník maratónu povedal svoje meno, prečítal jednu stránku textu, podpísal sa na listinu účastníkov a dostal malý darček. Toto všetko prebiehalo za prítomnosti  pani Katky Gábrišovej, riaditeľky knižnice v Bojniciach. Okrem toho naše deti navštívili aj vnútorné priestory knižnice, kde im iná pracovníčka čítala a rozprávala zaujímavé príbehy. Tiež dostali pochvalu za pozornosť a bohaté vedomosti z detskej literatúry.

 

Školský výlet - 13.5.2013
Na tento deň sa veľmi tešili všetci žiaci našej ZŠ. Prečo? Bol to deň dlho očakávaného školského výletu.
Ani chladné a uplakané počasie nám nepokazilo dobrú náladu. Luxusným autobusom sme bez väčších problémov zvládli dlhú cestu do Levíc. Prvou zastávkou bolo múzeum vynálezov "Atlantis“. Hravou formou deti spoznali rôzne prírodné javy, fyzikálne či chemické zákony. Vlastnoručne si vyskúšali svoju silu, zručnosť, obratnosť i um. So záujmom sme si prezreli zrúcaniny Levického hradu. Nasledovala neďaleká obec Brhlovce, známa svojimi skalnými obydliami. Nadchli nás domčeky vytesané priamo do obrovskej skaly. Nezabudli sme ani na nákup suvenírov pre svojich blízkych. Všetci sme sa v poriadku vrátili a už sa  tešíme na ďalší výlet.

Literárna súťaž - 22.3.2013
Žiaci 2. - 4. ročníka sa zapojili do súťaže pod názvom „Prečo je voda vzácna“. Niektorí s pomocou rodičov či pani učiteľky, iní celkom sami napísali dojímavé, smutné či veselé príbehy. Naše deti majú bohatú fantáziu a dobré srdiečko, čo sa prejavilo aj v tejto stále aktuálnejšej téme.
Strašiškola - 14.3.2013
Nezabudnuteľná akcia pre všetky deti školy. Ježibaby, strašidlá, mátohy a čarodejnice sa zbehli z celého okolia na náš maškarný ples. Rodičia a deti si potom zmerali svoje sily v metlobale. Počúvanie rozprávok a strašidelných príbehov všetkých nachvíľu upokojilo, aby mohli ďalej pokračovať v zaujímavých súťažiach, akými boli hľadanie pokladu a vyslobodenie unesenej pani riaditeľky. Potom nasledovala rozprávka na dobrú noc a to najdôležitejšie - spanie v triedach na zemi v spacákoch...Všetky deti /aj prváčikovia/ zvládli strašidelnú noc bez mamy.
Divadelné predstavenie - 7.3.2013
V rámci spolupráce ZŠ s MŠ nás škôlkári pozvali na divadielko s jarnou tematikou „Vtáčia rodinka“. Naša telocvičňa sa na chvíľu zmenila na les, kde sa na strome v hniezde vyliahli vtáčatká. Sledovali sme ich výchovu, prvé nesmelé pokusy o lietanie, odchod od rodičov, nadväzovanie kontaktov s ostatnými obyvateľmi lesa, prvé priateľstvá, úspechy i prehry. Poučná rozprávka nám pripomenula, že podobne je to aj v ľudskom živote.
Valentín - 14.2.2013
Sv. Valentín bol kňazom a lekárom. Podľa legendy potajomky sobášil tých, čo sa mali radi. Sviatok sv. Valentína je príležitosťou drobným darčekom prejaviť svoju náklonnosť k obdivovanej osobe, ale aj možnosťou vyjadriť priazeň svojim najbližším. Aj žiaci ZŠ sa zišli na peknej spoločnej aktivite, aby sa navzájom obdarovali. Venovali si valentínske srdiečka a pripojili aj nesmelé vyznania. Obdarovaný a šťastný bol každý. Veď šťastie sa neraz ukrýva v tých najmenších daroch. Keď sa v našom srdci usadí bolesť a máme priateľa, ktorý nás podrží, je našim svetielkom v tme.
Šaliansky Maťko - 6.2.2013
Žiaci 2. – 4. ročníka našej ZŠ si zmerali svoje sily v prednese povestí. Víťazi triednych kôl sa stretli v školskom kole, aby ukázali svoju šikovnosť a recitačný talent. Príjemne prekvapili najmladší druháci. 1. m.: Alexko Polák /2.r./ 2. m.: Peťko Suchoň /2. r./ 3. m.: Jakubko Antol a Paťka Adámiková /3. r./
Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ - 30.1.2013
Učiteľky ZŠ rozhovorom o obľúbených rozprávkach vtiahli deti do sveta fantázie. Tie potom prechádzali triedou ako začarovanou krajinou a postupne plnili požadované úlohy. Ani netušili, že sú skúšané. Pochválili sa, že už poznajú farby, geometrické tvary, čísla, niektoré písmená a ukázali aj svoje tvorivé zručnosti. Vyskúšali si sedenie v naozajstnej lavici i svoje spevácke a recitačné schopnosti. Za svoju snahu boli odmenení mnohými darčekmi a pamätným listom. A koľko ich vlastne prišlo? Jedenásť, ale nie všetky zapísané deti nastúpia v septembri do 1.triedy. Dve si odložia školskú dochádzku a ešte sa rok pohrajú v škôlke. Zvláštnosťou je, že prváčkou sa stane aj päťročné dievčatko, ktoré si to svojou šikovnosťou určite zaslúži. Gratulujeme!
Návšteva predškolákov - 22.1.2013
Pár dní pred zápisom už tradične navštevujú prvákov naši malí predškoláci, aby uvideli priestory, v ktorých sa budú zakrátko učiť, aby spoznali p. učiteľku, trochu sa zoznámili a osmelili. Aj tentokrát to bolo milé a vydarené stretnutie. Deti MŠ nám ukázali svoju šikovnosť, prváci im zase prečítali rozprávku, spolu sa hrali, kreslili si, spievali. Deti oboch škôl si nakoniec vymenili drobné darčeky.

 


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 24.9.2019

meniny má: Ľuboš, Ľubor

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka