Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

II. polrok

Zo života základnej školy

Dni po Vianociach sú pre deti, a nielen pre ne, neveselým obdobím. Po príjemných voľných dňoch znovu prichádzajú povinnosti: učenie, skúšanie, písomky. My, pedagógovia, sme sa im snažili tieto zimné a predjarné týždne spríjemniť nasledovnými aktivitami.

1.2.2018 - Karneval

„Aká práca – taká pláca“. Toto príslovie platí aj v škole. Podľa toho, ako žiaci pracovali a snažili sa, také dostali aj polročné vysvedčenia. Výborné alebo horšie.

„Najprv práca – potom zábava!“ Po usilovnej polročnej práci nasleduje odmena – zábava v podobe maškarného plesu.  Deti sa spolu zabavili a zatancovali si. Všetky masky (spolu 19) boli parádne, a preto si aj všetky deti  odnášali pekné odmeny.

14.2.2018 – Valentín v škole

Pani učiteľka Andrea Gatialová pripravila pre deti prezentáciu k tomuto sviatku. Dozvedeli sa, že korene sviatku zaľúbených siahajú až do čias Rímskej ríše. Podľa legendy kňaz Valentín žil v 3. storočí, kedy platil dekrét cisára Claudia, ktorým sa zakazovalo rímskym vojakom oženiť sa. Svätý Valentín považoval nariadenie za porušenie Božích zákonov a snúbencov tajne oddával. Za to skončil vo väzení, kde bol 14. februára roku 270 popravený. Valentín stačil pred smrťou napísať „valentínku“ - lístok žalárnikovej dcére s vyznaním lásky.

Deti sa obdarovali vlastnoručne vyrobenými valentínkami. Venovali ich najlepšiemu kamarátovi a pridali aj pár pekných slov. Bolo to milé a všetci sme sa cítili príjemne.

1.3.2018 – Šaliansky Maťko

Naši žiaci sú aj skvelí recitátori! Presvedčili nás o tom v školskom kole v prednese povestí. Hlavne druháci nás milo prekvapili. Hravo a bez chýb zvládli svoje dlhé texty. Víťazkou sa stala Janka Lipovská.  Druhá skončila Sonička Bellová a o tretie miesto sa podelili Vivka Minichová a Tomáško Rybár. Víťazkou starších žiakov, tretiakov a štvrtákov, sa stala Jitka Kmeťová. Za ňou skončila Lenka Púčiková a aj v tejto kategórii sme udelili dve tretie miesta – Paulínke Čertíkovej a Saške Sidorovej. Víťazom blahoželáme!

9.3.2018 – súťaž z anglického jazyka

„Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom“!

Určite, je to tak! Veď naše opatovské deti sa konkrétne s angličtinou stretávajú už v MŠ.

V 1. – 4. ročníku ZŠ majú rozšírený počet vyučovacích hodín tohto jazyka. Sú šikovní a veľa sa naučia. Tí najlepší môžu potom reprezentovať školu na rôznych súťažiach. Jednou takou je celoslovenský jazykovo – umelecký projekt „Jazykový kvet“(Language Flower), ktorá sa konala v Trenčíne. Súťaží sa v prednese (poézia, próza) a dramatizácii v cudzích jazykoch. V tomto roku pani učiteľka Gatialová vybrala a pripravila žiačky: Janku Lipovskú (2.roč.), Jitku Kmeťovú (3.roč.) a Vanesku Akovú (4.roč.). Boli zo všetkých súťažiacich najmladšie, ale porote sa veľmi páčil nielen ich prednes, ale aj oblečenie a rekvizity, ktoré si priniesli. Najväčší úspech zožala druháčka Janka Lipovská, ktorá postúpila do krajského finále. Srdečne blahoželáme!

V tomto období sa naši žiaci zapojili do niekoľkých výtvarných súťaží. V januári to boli „Spomienky na Vianoce“. Sme veľmi radi, že medzi ocenenými skončila aj práca našej žiačky 2. ročníka Vivien Pažickej – Vivka, srdečne blahoželáme! Držíme našim deťom palce, lebo majú  bohatú fantáziu aj šikovné ruky.

Ďalšie podujatia:

27. 2. 2018 – Beseda so zdravotníkom

11. 3. 2018 – Oslava MDŽ a Dňa matiek – blahoželanie žiakov spevom, recitáciou a scénkou

15.3.2018 – Strašiškola - medzi našimi deťmi najobľúbenejšia aktivita sa v tomto roku niesla v znamení prenasledovania bezhlavého rytiera.

 

Mgr. Monika Škrabanová, riaditeľka školy


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 24.9.2019

meniny má: Ľuboš, Ľubor

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka