Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

II. polrok

Aktivity ZŠ  marec – jún 2015

Prospech žiakov:

Počet žiakov školy:  45

Počet vyznamenaných žiakov: 37

Počet žiakov so samými jednotkami: 26

Prospeli veľmi dobre: 7

Prospeli:  1

Dochádzka žiakov: 

Počet vymeškaných hodín:1330

Priemer na žiaka: 29,5

Všetky vymeškané hodiny boli ospravedlnené.

Správanie žiakov: 

Pochvaly udelené riaditeľkou školy:  6

Pochvaly udelené triednou učiteľkou: 14

Naši žiaci ani v tomto období nezaháľali. Poctivo sa učili, na hodinách mali možnosť pracovať až na troch interaktívnych tabuliach. Desiati sa zapojili do matematickej súťaže Klokan, kde sa najlepšie z nich umiestnil Kristián Kováč. Filip Cagáň a Július Jurík bojovali v matematickej olympiáde v Prievidzi.  Žiaci sa zapojili aj do niekoľkých výtvarných súťaží. Porfix vyhlásil pútavé témy plné farieb: „Podmorský farebný svet“ a  „Moje zvieratko maľuje“. Ministerstvo vnútra zasa pripomenulo závažnosť  témy o ľudských  právach. Pre naše deti bolo najzaujímavejšie vytvorenie plagátu k novému CD speváka Majka Spirita, pretože zbierali a v prácach použili obaly z výrobkov Chupa – chups.

Hviezdoslavov Kubín - 26.3.2015

V školskom kole si zmerali svoje sily milovníci recitovania. Súťažili žiaci 2. – 4. ročníka, prváci povzbudzovali a zbierali skúsenosti. Víťazstvo tretiaka Filipka Cagáňa v prednese poézie nebolo žiadnym prekvapením. Ďalšie miesta obsadili dievčatá Natálka Zámečníková a Sofinka Homolová. V próze si svojim jemným a nežným hláskom vybojovala prvenstvo štvrtáčka Peťka Višvaderová. Darilo sa aj Lilianke Líškovej a Julkovi Juríkovi.

Divadelné predstavenie - 17.4.2015

„Keď kúzla majú svoju moc“, tak sa dejú všelijaké zaujímavé veci. Napr. dievčatá vedia čarovať, lietajú na metlách, ale pritom vyzerajú ako obyčajné žiačky. Mnohé naše im tak trocha závideli. Aspoň chvíľu počas predstavenia v KD v Prievidzi určite.

Deň Zeme - 22.4.2015

Jarný slnečný deň priam lákal do prírody. Žiaci našej ZŠ však nešli oddychovať, ale pracovať. Ukázali, že im záleží na čistom prostredí, lebo na brigáde vyzbierali odpadky nielen v okolí školy, ale vybrali sa na Babiratku, aby vyčistili lúky a potôčik. Na záver vydareného  dňa sa asfaltová plocha na školskom dvore zmenila na farebnú zemeguľu plnú šťastných detí, dobrých ľudí, kvetov, zvierat, slnka, čistých riek i ovzdušia. Toto priali našej  Zemičke  do ďalších rokov  opatovské deti.

Slávik Slovenska - 27.4.2015

Naši žiaci súťažili v školskom kole speváckej súťaže v dvoch kategóriách. Medzi mladšími nás svojim  čistým hláskom zaujala prváčka Jenifer Brániková. Na ďalších miestach sa umiestnili druháčky Lili Líšková a Sofinka Homolová. V druhej kategórii sa darilo tretiakom: Natálke Zámečníkovej, Filipkovi Cagáňovi a Natálke Bobokovej. Blahoželáme im a prajeme veľa ďalších úspechov v speve.

Deň matiek - 3.5.2015

„ Najkrajšie slová, sú mama moja,

najkrajšiu pesničku, spievať chcem pre mamičku“...

S láskou vyberané a s citom a bez chybičky prezentované boli storaké pozdravy detí svojim mamkám. V programe sa predstavili  bezmála všetky deti školy ako výborní speváci v mnohých i náročných piesňach.  Dievčatá precítene, chlapci výrazne rozdávali v básňach mamičkám kvety, lásku i zdravie. Najstarší štvrtáci im poďakovali pásmom vtipného slova a ľudového tanca.

Školský výlet - 21.5.2015

„Zvieratká, zvieratká fantastické,

africké, ázijské, americké...“

Áno, tie všetky sme  videli v ďalekej, no krásnej ZOO v Zlíne. Ani päť hodín nám nestačilo, aby sme spoznali faunu a flóru kontinentov. Videli sme nielen cudzokrajné zvieratá, ale aj rastliny, stromy, obydlia, spôsob života. Boli sme v skleníku, ktorý pripomínal džungľu s popínavými lianami a pestrofarebnými škriekajúcimi vtákmi. Po záhrade premával vláčik a videli sme aj srdce ZOO – krásny zámok Lešná . Ale srdiečka našich detí si získali predsa len zvieratká: vo vode šantiace tulene, tučniaky v čierno – bielych frakoch, žirafy s milými tvárami, majestátne slony či divé hyeny. Asi najviac ich fascinovali raje. Ryby zvláštneho tvaru, ktoré mohli v bazéne chytať, hladkať i kŕmiť. Nezabudnuteľný zážitok! 

Dopravná výchova - 25.5.2015

Školský dvor sa v tento deň zmenil na mestskú križovatku.  Na cestách leňošili bielo – čierne zebry, chodníky čakali na svojich chodcov, semafory veselo blikali a dopravné  značky sa detí pýtali: „Poznáš nás?“ A veru poznali. Pán školiteľ z Galanty naše deti pochválil, že disciplinovane jazdili na kolobežkách,  bicykloch, trojkolkách i autíčkach a dodržiavali dopravné predpisy. A ako im to v reflexných vestách s prilbami na hlavách pristalo! My zase chceme poďakovať jemu, že našich žiakov niečo nové naučil, bol milý a trpezlivý.

Divadelné predstavenie - 28.5.2015

Bol to vlastne akýsi výchovný koncert, kde pani Martuška deti oboznámila s rôznymi tancami. Najskôr im ukázala menuet, potom valčík, nasledovali ľudové a nakoniec aj moderné tance. Postupne bolo na parkete v telocvični školy stále viac detí. Zatancovali si, zaspievali a bolo im veselo. O hudobný doprovod sa postaral pán Martin.

MDD - 1.6.2015

V tomto školskom  roku sme sviatok všetkých detí oslávili na Remäte. Už samotná cesta vláčikom     /a ešte cez tunely!/ bola pre deti veľkým zážitkom. Na „Okrasných rybníkoch“ čakali na ne zaujímavé atrakcie: trampolína, kĺzanie na kladke po zavesenom lane, domáce zvieratká, ktoré mohli pozorovať aj kŕmiť, opekanie slaninky, vozenie sa na bicykloch i kolobežkách a mnohé iné hry aj súťaže. Tentokrát sme na podujatie pozvali aj rodičov a sme veľmi radi, že aspoň siedmi z nich prežili s nami deň plný zábavy a slniečka.

Deň polície - 5.6.2015

Starší žiaci navštívili letisko v Prievidzi, aby v záplave ľudí a slnečných lúčov uvideli v akcii cvičených psov, koníky, policajné autá, vrtuľníky, lietadlá a inú techniku. Zaujal ich prenos  ranených, poskytnutie prvej pomoci, či  použitie plynových masiek a rôznych typov zbraní.

Plavecký výcvik - 8.6. - 12.6.2015

23 žiakov 2. – 4. ročníka našej školy  strávilo týždeň na ZŠ Sama Chalupku v Prievidzi. Zúčastnili sa plaveckého výcviku. Niektorí plávať vedeli, tak sa zdokonalili v technike. Iní sa plávať naučili a pár detí prekonalo samých  seba a svoj strach z vody. Aj to je úspech!

Čitateľský maratón - 18.6.2015

„Knihy sú ľuďom to, čo vtákom krídla“

Opatovské deti majú radi knihy. Radi príbehy čítajú aj počúvajú. Na nádvorí mestskej knižnice v Bojniciach naši žiaci odštartovali tohoročný čitateľský maratón. Každý z nich, malý i starší sa cítil dôležitý pri čítaní svojej časti príbehu a preto sa všetci veľmi snažili.

Koniec  školského roka - 30.6.2015

Na rozlúčku so školským rokom sa žiaci našej ZŠ tešia, lebo dlho očakávané prázdniny sú už za dverami. Avšak rozlúčka s našimi štvrtákmi  už veselá nie je. Izabelka, Linda, Peťka, Sisa, Alex, David, Julko a Peťko už vyrástli z detských opatovských školských lavíc a idú „do sveta“. Reprezentovať seba, školu, obec, ale  hlavne získavať  nové vedomosti. Tak nech sa vám v novej škole darí a dvere do tej starej, máte vždy otvorené!

Všetkým deťom, pani učiteľkám, pani  vychovávateľke želám  slnečné lúče, dni oddychu, krásnu modrú oblohu, príjemné chvíle strávené s rodinou, kamarátmi, krásne letné dni a spolu s Máriou Rázusovou Martákovou: Nech sa nám Slniečko smeje, sype lúče z rúk, nech sa rozvinie prvý, druhý, tretí puk. Nech strakatý motýľ tančí ostopäť. Oj zelené leto, len nám neuleť!

Pekné prázdniny všetkým! 

Mgr. Monika Škrabanová, riaditeľka školy


 

Zo života základnej školy

Strašiškola - 5.3.2015

Jednoznačne najobľúbenejšia aktivita našich žiakov. Čerti a čertice, ježibaby, strašidlá, duchovia, upíri, mátohy a čarodejnice sa zbehli z celého okolia na náš dvor. Desivý  sprievod smeroval do bojnických kúpeľov, kde sa tohoročné nočné čítanie konalo. Deti si vypočuli  strašidelnú rozprávku o havranovi a veselý príbeh grázlika Gaba v nezabudnuteľnom podaní  pána farára Meška. Medzi školákov prišla filmová Saxana, aby ich naučila zopár kúziel. Potom nasledovala diskotéka, tanečné hry a vyhodnotenie najlepších strašimasiek. Na záver prišlo na rad premietanie rozprávky na dobrú noc a potom už len spiatočná cesta do školy. Tam sa nám nečakane stratila pani riaditeľka, ale nebojácni žiaci ju v tmavej škole našli a zachránili. Najviac sa všetci  tešili na spanie v triedach na zemi v spacákoch.  Malé aj veľké deti  zvládli strašidelnú noc  bez mamy na jednotku s hviezdičkou. A takú istú si určite zaslúži aj pani Čertíková, ktorá zabezpečila priestory,občerstvenie i časť programu. Ďakujeme tiež pani Juríkovej za chutné chlebíčky.

Návšteva knižnice - 2.3.2015

A prišiel marec – Mesiac knihy. Preto školáci navštívili znovu bojnickú knižnicu. Išli na besedu s pánom spisovateľom Tiborom Hujdičom alias pánom Mrkvičkom. Staršie deti sa s ním stretli už v minulom školskom roku. Tešili sa na neho,  lebo bol zábavný, vtipný, vedel zaujímavo rozprávať a poznal veľa príbehov. Tentokrát nám predstavil novú knižku o chlapcovi s čudným menom Vianočka. Z útrob knižnice sa ozývali výbuchy smiechu popretkávané vtipnými odpoveďami našich žiakov. Pán Mrkvička deti pochválil za tvorivé nápady  a bohatú fantáziu. Možno sa medzi  nimi ukrýva  budúci spisovateľ.

Šaliansky Maťko - 26.2.2015

Naši žiaci majú radi rozprávky i povesti. Rozprávky pre svoju zázračnosť a v povestiach nájdu zas kus pravdy. Preto sa druháci, tretiaci a štvrtáci poctivo pripravovali na školské kolo recitačnej súťaže v prednese povestí. Tento rok sa viac darilo chlapcom. Porota ocenila ich výrazné hlasy.

miesto:   Julko Jurík /4.roč./a Peťko Suchoň /4.roč./
miesto:   Riško Suchoň /2.roč./ a Jakubko Mikula /3.roč./
miesto:   Naďka Bellová /3.roč./ a Tamarka Vavrová /2.roč./

Víťazom blahoželáme!

Valentín - 13.2.2015

Sviatok sv. Valentína je vhodnou príležitosťou na prejavenie  svojej náklonnosti  k obdivovanej osobe, ale aj na vyjadrenie sympatií a priateľstva. Už tradične sa žiaci ZŠ zišli na peknej spoločnej aktivite, aby si navzájom venovali  vlastnoručne vyrobené valentínske srdiečka. Niektorí  pripojili aj nesmelé  vyznania. Obdarovaný a šťastný bol každý. Je to úžasný pocit nebyť sám.

„Priateľstvo je najväčší dar, aký môžeš dostať“.

Maškarný ples - 30.1.2015

„Keď Gašparko sviatok mal,

usporiadal karneval...“

Aj naše deti prežívali významný deň odovzdávania vysvedčení a touto piesňou otvárali ten svoj karneval. Zvieratká, ježibaby, princezné, rytieri, čierne panie, duchovia, cigánky, šašovia, piráti i pirátky, supermani,  bojovníci aj víly rozveselili  celú školu. Prváčka Lili si požičala čižmy aj klobúk od kocúra a veľmi jej to pristalo. Sofinka bola úžasná rocková hviezda s gitarou. Tanečnica Carmen v podaní malej Natálky bola jednoducho očarujúca. Nikomu by nevadilo, keby padol do rúk krásnej pirátky Naďky.  Nasledovalo predstavovanie. Každý žiak pomenoval svoju masku a vysvetlil, prečo si ju vybral. Obľúbená „mašinka" nás všetkých priviezla až k vyhodnoteniu najkrajších masiek. Porota to veru vôbec nemala ľahké. Všetky masky boli parádne a preto boli aj všetky odmenené peknými cenami.

Zápis do 1. ročníka záklanej školy - 29.1.2015

Deti aj ich rodičov privítali učiteľky ZŠ v rozprávkovej ríši trpaslíkov. Svet fantázie pomáhal deťom plniť úlohy. Ani netušili, že sú skúšané. Pochválili sa, že už poznajú zvieratká, farby, geometrické tvary, čísla, niektoré písmená a ukázali aj svoje tvorivé zručnosti. Aj neľahká práca na interaktívnej tabuli bola pre nich hračkou. Vyskúšali si sedenie v naozajstnej lavici i svoje spevácke a recitačné schopnosti. Za svoju snahu boli odmenení  darčekmi a pamätným listom. Zaevidovali sme 18 detí nielen z tunajšej MŠ. Všetci  zapísaní však nenastúpia v septembri  do  1.triedy. Viacerí  si odložia školskú dochádzku a ešte rok sa pohrajú v škôlke.

Návšteva predškolákov - 27.1.2015

Tešili sa na ňu všetky deti . Prváci aj predškoláci. Tí malí možno vstupovali do prváckej triedy nesmelo a s obavami, ale keď zbadali svojich starších kamarátov, bolo po strachu. Deti  MŠ nám ukázali čo všetko už vedia a poznajú. Prváci sa pochválili čítaním, krásnymi a upravenými zošitmi aj jednotkami v žiackych knižkách. Spolu sa hrali, kreslili si, spievali. Navzájom si pripravili a odovzdali drobné darčeky. Aj tento raz to bolo milé stretnutie a deťom sa neveľmi chcelo rozlúčiť sa.

 

Monika Škrabanová, riaditeľka školy


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka