Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

I. polrok

Z aktivít základnej školy

Teplá slnečná jeseň priniesla do života našej základnej školy zopár zmien. V dvoch triedach doslúžili staré drevené tabule a postupne ich nahrádzame novými modernými, na ktoré sa píše nie kriedou, ale fixkou. Oživenie, zefektívnenie i uľahčenie práce,  priniesli aj tri interaktívne tabule. Zaviedli sme bodovanie čistoty a poriadku v triedach. Deti to motivuje a všetci sa cítime v krajšom prostredí lepšie. Znovu sme sa zapojili do viacerých výtvarných súťaží. V ŠKD v septembri prebehol týždeň s knihou a pani vychovávateľka sa presvedčila, že naše deti majú knihy rady. Pekne čítajú, aj pozorne  počúvajú príbehy.                                           

Púšťanie šarkanov - 3.10.2014

V tomto roku sa opäť  konala šarkaniáda na obecnom futbalovom ihrisku. Nadšené deti privítalo slnečné jesenné počasie. Zišlo sa ich 40 a priniesli so sebou rozprávkové draky všetkých farieb, veľkostí a tvarov, ale hlavne dobrú náladu. Šarkany sa naháňali, krútili poskakovali i padali. Kto zvíťazil? No predsa všetci! A všetci boli aj odmenení  peknými cenami.

Návšteva dôchodcov - 10.10.2014  

Pani  vychovávateľka Perinová spolu s deťmi školského klubu navštívili a pozdravili osem dôchodcov  v rámci Mesiaca úcty k starším. Už tradične v tomto čase vchádzajú do príbytkov našich bývalých zamestnancov – seniorov, aby im odovzdali kvietok a blahoželanie. Aj takto im chceme prejaviť úctu a poďakovanie za dlhé roky svedomitej práce.

Plody zeme - 11.10.2014

Osem žiakov ZŠ prišlo pozdraviť veršami a piesňou domácich pestovateľov ovocia a zeleniny na otvorenie tradičnej výstavy Z plodov našich sadov a záhrad. A 13.10.2014 si všetci žiaci pozreli výstavu tých najkrajších exemplárov ovocia  a zeleniny, ktoré sa urodili v Opatovciach nad Nitrou. Žltučké hrušky, obrovské jablká, sladké mrkvy či veľké bobule hrozna lákali k zahryznutiu. Obdivovali sme tiež jesenné variácie výrobkov šikovných rúk a bohatú fantáziu autorov. Mnohé deti spoznali plody či výtvory svojej rodiny.

Kultúrny program pre starších - 26.10.2014

Znovu prišiel ten slávnostný jesenný deň, kedy sa chcú vnúčatá poďakovať svojim starým rodičom za lásku a obetavosť.  Žiaci ZŠ nacvičili ľudové pásmo, v ktorom zobrazili celý život človeka od narodenia cez mladosť, dospelosť až k starobe. Prostredníctvom  detských hier, tancov, ľudových zvykov a piesní sa im to podarilo na jednotku.

Návšteva knižnice v Bojniciach - 28.10.2014

Tentokrát sme sa išli do bojnickej knižnice učiť kresliť. Zvláštne? Ani nie, pretože sme sa stretli a zoznámili s českým ilustrátorom pánom Alfonzom Dudekom. Veľmi vtipnou a hravou formou nám poskytol rýchlokurz kreslenia. Dozvedeli sme sa, že všetky obrázky sa dajú ľahko nakresliť pomocou štyroch základných geometrických tvarov. A ešte sme sa popri tom aj dosýta zabavili a nasmiali. Na toto výnimočné a veselé podujatie budeme dlho spomínať. Ďakujeme!

Exkurzia - 12.11.2014

Naši žiaci navštívili krajské mesto Trenčín, aby sa zoznámili s rôznymi povolaniami. V obchodnom centre Max navštívili tzv. Mestečko povolaní. Vyskúšali si stavbu domov z tehál a panelov, nakupovanie v drogérii, šitie  peňaženky z kúskov kože, triedenie výrobkov v mliekarni, zapájanie elektrického  obvodu atď. Najväčší úspech však i mala práca predavača pri pokladni. Z vydarenej exkurzie si deti odniesli nielen malé darčeky, ale asi aj podnety na premýšľanie o svojom budúcom povolaní.

Divadielko - 14.11.2014  

Opäť k nám zavítali herci divadla „Na traky“, aby deti potešili novou rozprávkou. Tentokrát bola o mlynárovi a jeho vernom priateľovi kohútovi Pierovi. Deti sa zabavili, zaspievali si, ale asi najviac sa im páčila zlatovlasá princezná v podaní  riaditeľky ZŠ.

Mikuláš na zámku - 5.12.2014

Žiaci  absolvovali zimnú prechádzku, aby si prezreli Bojnický zámok vo vianočnom šate. Prešli sme ho celý, zvládli vyše 650 schodov a videli prekrásne vyzdobené komnaty modro - striebornými, zeleno - zlatými, červenými či bielo - striebornými stromčekmi. Ťažko by bolo vybrať ten najkrajší. Dozvedeli sme sa niečo z histórie zámku a vypočuli sme si pútavé rozprávanie o anjeloch, ktorých sme videli aj tancovať. Tí nás dokonca priviedli aj k samotnému Mikulášovi, ktorý mal už pre naše deti pripravené balíčky sladkostí. Veľmi sa nám na zámku páčilo, lebo je určite najkrajší práve na Vianoce.

Výstava žiackých prác - 8. – 19.12.2014

Už tradične pred Vianocami zdobia chodbu školy práce žiakov so zimnou a vianočnou tematikou.  Obdivuhodné sú krehké vianočné ozdoby, čarovné zvončeky, zasnežené krajinky, snehové vločky či ikebany a svietniky. Všetkých upútal aj krásny vianočný stromček  vyfintený  originálnymi  ozdobami , ktoré  vyrobili šikovné  rúčky našich žiakov.

 

Čo nás ešte do konca kalendárneho roka čaká?

Jasličková pobožnosť - 18.12.2014      

Stalo sa už peknou tradíciou, že každoročne žiaci ZŠ vystúpia s vianočným  programom v kostole  a potešia svojich blízkych. Nebude tomu inak ani tento rok. Chystáme koledy, vinše, scénku, básne i piesne o Vianociach. Nebude chýbať ani prekrásna  Tichá noc.  Všetkých vás srdečne pozývame! Príďte podporiť naše usilovné deti a prežiť čarovnú predvianočnú chvíľu.

Tvorivé vianočné dielne - 19.12.2014

Túto novú aktivitu plánujeme na posledný deň školského vyučovania pred Vianocami. Ide nám o upevnenie vzťahov medzi školou a rodinou. Chceme využiť šikovnosť a vedomosti rodičov a starých rodičov pri výrobe vianočných ozdôb, adventných vencov, svietnikov, výzdobe medovníčkov a pod. Už teraz všetkým zúčastneným ďakujeme za spoluprácu a pomoc. Tešíme sa na stretnutie.

 

Mgr. Monika Škrabanová, riaditeľka


 

Opäť k nám zavítal nový školský rok

„Klopi, klopi brána, otváraj sa zrána. Ide detí ako smetí, do školičky každé letí“.

Tá naša školská brána sa po dvoch mesiacoch oddychu, zábavy a hier otvorila 2.9.2014. Riaditeľka ZŠ Mgr. Monika Škrabanová privítala všetkých prítomných, ale hlavne školákov. Zaželala im veľa chuti do práce. Osobitne sa prihovorila malým prváčikom, pre ktorých sa školské povinnosti práve začínajú. V rúčkach mali kvietky, niektorí v očkách strach a otázky na perách:

„Naučím sa čítať dnes? Budem mať čas chlebík zjesť?  S kým v lavici budem sedieť? A či budem všetko vedieť?“

Žiakov ZŠ a deti MŠ prišla pozdraviť aj starostka obce Mgr. Danka Melišková a trochu sa s nimi porozprávala na tému, čím by chceli byť. To boli zaujímavé odpovede! Aj sme sa zasmiali! Priniesla so sebou aj plné vrecúška cukríkov a tabuľky na písanie pre prváčikov. Ďakujeme!

Náš program ďalej pokračoval obľúbenou pasovačkou. Najstarší štvrtáci prijímali medzi seba najmenších prváčikov a kráľ Peter IV. ich pasoval za riadnych žiakov našej školy. Na pamiatku dostali veľa darčekov.

Našu ZŠ v školskom roku 2014/2015 navštevuje 47 žiakov, čo je o 8 viac ako v minulom roku. Veľmi sa tomuto nárastu tešíme.

1.ročník: 15 žiakov – triedna učiteľka Mgr. Viera Šályová

2.ročník: 10 žiakov – triedna učiteľka Mgr. Monika Škrabanová

3.ročník: 14 žiakov – triedna učiteľka Mgr. Radka Lackovičová

4.ročník: 8 žiakov – triedna učiteľka Mgr. Monika Škrabanová.

Mgr. Andrea Gatialová vyučuje vo všetkých ročníkoch anglický jazyk a výchovné predmety.

Pani vychovávateľka Terézia Perinová sa stará o deti v popoludňajších hodinách v ŠKD.

Upozorňujeme na pár zmien.

V každom ročníku budú mať žiaci o jednu hodinu angličtiny viac a starším žiakom/ 3. a 4. roč./ pribudol nový predmet – tvorivé čítanie.

Žiakom našej ZŠ ponúkame v školskom roku 2014/2015 tieto záujmové krúžky: počítačový krúžok /1. a 2. roč./, počítačová grafika /3. a 4. roč./, hravá angličtina /1. a 2. roč./, športuj s jazykom /3. a 4. roč./. Aj v tomto roku budú v  ZŠ vyučovať učitelia ZUŠ z Bojníc spev, hru na keybord, hudobnú náuku a tanec.

Školský rok sa ešte len rozbieha a my sme už stihli uskutočniť didaktické hry v bojnickej zoo. V piatok 5. 9. 2014 sme si užili veľa radosti. Čakali na nás zvieratká od výmyslu sveta, skákací hrad, kolotoče, zmrzlina a príjemná prechádzka slnečnou krajinou. To všetko prispelo k spokojnosti našich žiakov.

V stredu 10. 9. 2014 sme si už tradične pripomenuli Deň jablka. Našim žiakom jabĺčka veľmi chutia a takmer všetci dodržiavajú nepísané pravidlo: „jedno jablko denne pre zdravie...“

Na prahu nového školského roka si všetci spoločne zaželajme veľa zdravia a úspechov v práci.

 

Mgr. Monika Škrabanová, riaditeľka


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka