Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

I. polrok

19. 12. 2013 – Jasličková pobožnosť  

Stalo sa už peknou tradíciou, že žiaci ZŠ každoročne vystúpia s vianočným  programom v kostole   a potešia ním svojich blízkych. Tentokrát sme sa zamerali  na vianočné zvyky, vinše a koledy. Rozprávači Peťko a Terezka  spolu s ďalšími  deťmi  v krátkych scénkach pripomenuli účastníkom možno už aj zabudnuté liatie olova na Ondreja, zvyky na Barboru či Mikuláša, vyháňanie zla na Luciu, štedrovečerné  tradície.   Celý program bol popretkávaný zimnými  a vianočnými  piesňami, ktoré umocnili čarovnú chvíľu.

13. 12. 2013 – Maľovanie pieskom

Na takúto zaujímavosť sme sa boli pozrieť  v prievidzskom kine Baník – galéria Art point. Ruská umelkyňa vytvárala z piesku prekrásne obrázky, ktoré šmahom ruky zmizli, aby sa o malú chvíľu vynorili iné, ešte krajšie. Videli sme zasnežené krajinky, šantiace deti i Ježiška v jasličkách. Naše oči pozerali a  uši počúvali  ruské melódie.

6. 12. 2013 – Mikuláš na zámku

Naše deti absolvovali zimnú prechádzku , aby si prezreli Bojnický zámok vo vianočnom šate. V každej komnate inak vyzdobený a inak krásny vianočný stromček, iný príbeh či rozprávka, ale všade vianočná atmosféra. Deťom sa v zámku veľmi páčilo. V Zlatej sále ich čakal Mikuláš s  darčekmi.

5. až 20. 12. 2013 – Výstavka žiackych prác

Už tradične pred Vianocami zdobia chodbu školy  výtvarné práce  žiakov so zimnou a vianočnou tematikou.  Všetci obdivujú krehké vianočné ozdoby, čarovné zvončeky, zasnežené krajinky, snehové vločky či ikebany a svietniky vyrobené šikovnými  rúčkami  žiakov. Malých i veľkých upútal aj krásny vianočný stromček  vyfintený  originálnymi  ozdobami.

5. 12. 2013 – Mikuláš

„Mikuláš, Mikuláš, ty veľký svätý, každý rok myslievaš na dobré deti...“

Aj tento rok Mikuláš zavítal do kultúrneho domu v obci, aby potešil a odmenil všetky deti , malé i veľké. Priviezol so sebou pekné divadelné predstavenie, čerta s anjelom a plný kôš sladkostí. Deti Mikulášovi zaspievali pekné piesne, zarecitovali básničky. Čerta sa vôbec nebáli a veselo sa s ním zahrali.

29.11.2013 – vyhodnotenie súťaže
Do výtvarnej súťaže „Tiesňová linka 112“ sa zapojili aj naši žiaci. Vydarené práce sme odoslali. Výkres žiaka 2. ročníka našej ZŠ Jakubka Zámečníka sa zapáčil aj porote a pozvali ho až do Trenčína na prevzatie ceny. Tomu sa hovorí úspech! Kubko, gratulujeme!

25.11.2013 – návšteva hvezdárne
Planetárium v Žiari nad Hronom nám odokrylo svoje tajomstvá a ukázalo deťom krásy vesmíru. Cestovali sme raketou a videli hviezdy, planéty, meteority či kométy. Deti pozorne vnímali každé slovo a nasávali zaujímavé informácie. Na pamiatku si kúpili drobné suveníry, ktoré im budú dlho pripomínať tento prekrásny vesmírny deň.

19.11.2013 – výtvarná súťaž
Slovenský plynárenský priemysel vyhlásil výtvarnú súťaž s rôznymi peknými a zaujímavými témami ako napr. „Anjelsky krásne Vianoce“ či „Moja vysnívaná dovolenka“ Naši žiaci na hodinách výtvarnej výchovy i v ŠKD popustili uzdu svojej fantázie a vytvorili veľmi vydarené práce.

15.11.2013 – odovzdávanie cien
O tom, že máme veľmi šikovné a nadané deti už dávno vieme.  Potvrdila nám to aj porota v bojnickej knižnici, ktorá hodnotila výtvarné a literárne práce venované 80. narodeninám  spisovateľky Jaroslavy Blažkovej. Ocenení žiaci:
Výtvarné práce - čestné uznanie: Filipko Cagáň, Julko Jurík, Jakubko Zámečník, Terezka Vrtelová
3. miesto v kategórii do 9 rokov - Peťko Suchoň
Literárne práce - Paťka Adámiková , Terezka Vrtelová , Emmka Kováčová

25.10.2013 – výtvarná a literárna súťaž
Naši žiaci sa zapojili do súťaže vyhlásenej knižnicou v Bojniciach „Ako z gratulačnej karty“. Mladší žiaci výtvarnými  a starší aj literárnymi príspevkami zablahoželali spisovateľke pre deti a mládež Jaroslave Blažkovej k jej 80. narodeninám.

20.10.2013 – kultúrny program pre starších ľudí
„Ďakujem za lásku, babka moja milá
a prajem ti, aby si nám dlho žila.“
Podobné priania i básne predniesli naši žiaci v kultúrnom dome a venovali ich svojim starým rodičom. Nechýbali ani piesne, tance, scénky či vtipy na rozveselenie. Oslávencom sa najviac páčil rozhovor babičky Terezky trpiacej sklerózou so slabo počujúcim  dedkom Jakubom.

16.10.2013 – divadelné predstavenie
Tentokrát nás navštívilo divadlo z Prešova a dvaja herci pobavili deti MŠ i žiakov ZŠ Zbojníckou rozprávkou. Deti sa presvedčili, že aj v tejto dobro zvíťazilo nad zlom.

14.10.2013 – výstava plodov
Všetci žiaci našej ZŠ navštívili KD a prezreli si výstavu tých najkrajších exemplárov ovocia  a zeleniny, ktoré sa urodili v Opatovciach. Obdivovali tiež jesenné variácie výrobkov šikovných rúk a bohatú fantáziu autorov. Mnohé deti spoznali plody či výtvory svojej rodiny.

12.10.2013 – Plody Zeme
8 žiakov ZŠ vystúpilo v krátkom kultúrnom programe pri príležitosti záhradkárskej slávnosti. Pieseň a básne o ovocí i „makovičkový“ tanček  potešili  prítomných, ktorí si prišli prezrieť výstavu úrody z opatovských záhrad a polí, ktorá sa konala v KD v obci.
„Ďakujeme ti zemička zato, že nám z teba vyrástlo zlato“

9.10.2013 – návšteva dôchodcov  
P. vychovávateľka Perinová spolu s deťmi školského klubu už tradične v tomto čase vchádzajú do príbytkov našich bývalých zamestnancov – seniorov, aby im odovzdali kvietok a malý darček pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Navštívili osem dôchodcov, ktorí sa deťom potešili a odmenili ich sladkosťami.

8.10.2013 – hudobno-výchovný koncert
Deti MŠ i ZŠ si vypočuli rozprávkové príbehy o prírode popretkávané peknými melódiami. Niektoré sa i naučili a spoločne si ich zaspievali. Menšie deti  si zahrali na ľahko ovládateľných hudobných nástrojoch a ostatní zas napodobňovali zvuky v prírode. Tak spolu vytvorili zaujímavý doprovod  k piesňam. Bolo to čarovné ako v rozprávke.

2.10.2013 – púšťanie šarkanov
V tomto roku sa netradične konala šarkaniáda na obecnom futbalovom ihrisku. Nadšené deti neodradilo ani chladné jesenné počasie. Zišli sa skoro všetky. Fúkajúci vietor vytvoril tie najideálnejšie podmienky pre súťaž.  Na oblohe sme mohli obdivovať až 30 rozprávkových drakov  všetkých farieb, veľkostí i tvarov. Tie sa naháňali, krútili poskakovali i padali. Zvíťazili všetci! No najväčšiu pochvalu si zaslúžili vlastnoručne vyrobené šarkany. Hodnotnými cenami boli odmenené najkrajšie a najrýchlejšie, no pekné darčeky  obdržali aj ostatní súťažiaci.

1.10.2013 – divadelné predstavenie
Opäť k nám zavítali herci divadla „Na traky“, aby deti potešili novou rozprávkou. Tentokrát bola o špinavých ponožkách a bola nielen zábavná, ale aj poučná.

24.9.2013 – Deň mlieka
Podobne sme sa deťom snažili priblížiť tento deň a boli sme prekvapení, aké množstvo mliečnych výrobkov naše deti poznajú. Vedeli o nich rozprávať, kreslili ich, vyrábali z papiera a na niektorých si aj pochutili. V tento deň deti mlieko aj naozaj pili, lebo pani vychovávateľka priniesla škatule tohto zdravého nápoja do  ŠKD.

10.9.2013 – Deň jablka
Hovorí sa: „Jedno jablko denne“. Žiaci ZŠ si na vyučovacích hodinách, ale hlavne v ŠKD  pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami. Čítali si o jabĺčku, riešili slovné úlohy s jablkami, rozprávali o význame jabĺk pre zdravie človeka, zaspievali si o ňom pesničku, kreslili ho a vyrábali krásne papierové. Na záver si všetci na šťavnatých  sladkých plodoch aj pochutili.

6.9.2013 – návšteva ZOO Bojnice
„Zvieratká, zvieratká fantastické,
ázijské, africké, americké...“
Áno, aj na takéto zvieratá sa prišli pozrieť do ZOO žiaci 1. – 4.ročníka našej ZŠ. Najviac sa im páčilo v teráriu a pri slonoch. Najsmiešnejšie boli opice. Pani  vychovávateľka  mala pre deti prekvapenie. Zadarmo sa povozili na kolotoči a dosýta sa vyšantili v nafukovacom hrade. Počasie nám prialo a dlhú cestu zvládli i najmenší prváčikovia.

2.9.2013 – pasovanie prvákov
Tentokrát sme obľúbenú pasovačku presunuli hneď na prvý deň školského roka. Prečo? Aby naši najmenší vkročili po prvýkrát do svojej novej triedy už ako naozajstní  prváci. Starší žiaci im zaspievali a privítali ich básňou. Kráľ Jakub IV. ich pasoval za riadnych žiakov školy. Najstarší štvrtáci im odovzdali pamätné listy, medaily a zaujímavé knižky.  Všetci deviati spolu so svojou pani učiteľkou prešli rozprávkovou bránou a ocitli sa vo svojej triede, ktorá bude po celý školský rok ich druhým domovom.

2.9.2013 – slávnostné otvorenie školského roka 2013/2014
Prešlo leto a dni oddychu pominuli. Opatovská škola opäť roztvorila svoju náruč, aby privítala žiakov aj pedagógov na prahu nového školského roka. Nechýbali ani deti z MŠ, rodičia a hostia. Riaditeľka ZŠ  Mgr. Monika Škrabanová sa milým slovom prihovorila prváčikom a vyzvala starších žiakov k usilovnej práci. Prítomných prišla pozdraviť aj starostka obce Mgr. Danka Melišková, ktorá zaželala deťom veľa zdravia a úspechov pri práci.


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka