Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

I. polrok

Jasličková pobožnosť - 20.12.2012
Vianoce sú najkrajšie sviatky roka, hlavne pre deti. Tie naše nacvičili krásny program, ktorý začal príchodom zimy, hrou a rozhovorom detí so snehovou vločkou. V kostole vďaka nej aj „snežilo“. Určite to boli chumáčiky šťastia a radosti, ktoré prenikli do srdiečka každého z nás. Potom deti vytvorili čarovnú vianočnú atmosféru aj s pomocou štyroch horiacich a rozprávajúcich sa adventných sviečok. Štvrtáci Marco a Aďko priniesli duchovné posolstvo Vianoc. Nakoniec zababušení v kožúškoch, kabaničkách a vlniačikoch, so šatkami a baranicami na hlavách prišli na rad koledníci. Celý program oživili zimné i vianočné piesne, ktoré v podaní našich detí zneli tak prekrásne, že vyčarovali slzičky šťastia v očiach dospelých. „Vianoce nie sú o peniazoch, nie sú o darčekoch, sú to hlavne sviatky rodiny plné lásky a spolupatričnosti..“

Výtvarné súťaže - 20.12.2012
Porfix vyhlásil výtvarnú súťaž na tému „Zdravé bývanie“. Aj žiaci našej Základnej školy sa zapojili a vytvorili zaujímavé práce na hodinách výtvarnej výchovy a v ŠKD.
Druhou bola výtvarná a literárna súťaž „Ježiškovi“. Deti nakreslil krásne vianočné obrázky i svoje tajné želania. Tretiaci a štvrtáci napísali aj milé a dojímavé listy Ježiškovi.

Divadelné predstavenie - 18.12.2012
Herci divadla „Kapor“ zo Žiliny zavítali k nám so známou rozprávkou o Snehulienke. Dávno sme sa tak nenasmiali, až nám slzy tiekli... Stále namosúrený Hundroš, ktorého chceli naučiť smiať sa, múdry Vedko, ktorý rád filozofoval, ale nedokázal zavrieť vodovodný kohútik. Najlepší však bol Spachtoš, ktorý zaspal hádam aj postojačky. No a na jeho obľúbenú hračku sliepku Boženu, ktorá ho stále budila, tak ľahko nezabudneme!

Výstavka žiackych prác - 10. – 21.12.2012
Už tradične pred Vianocami zdobia chodbu školy práce našich žiakov so zimnou a vianočnou tematikou. Domáci aj cudzí obdivujú krehké vianočné ozdoby, zasnežené krajinky, snehové vločky či ikebany a svietniky vyrobené šikovnými rúčkami našich žiakov. Všetkých upútal aj prekrásny vianočný stromček vyfintený originálnymi a netradičnými ozdobami.

Mikuláš - 6. a 7.12.2012
Mikuláša privítali deti našej Základnej školy hneď dvakrát. Najprv v škole, kde Mikulášovi zaspievali pekné piesne a zarecitovali básničky. Za odmenu dostali sladké prekvapenie. Čerta sa vôbec nebáli, zahrali sa s ním, zasmiali, ba niektorí by nedbali s ním aj odísť. Práve čert si pripravil úlohy pre všetky p. učiteľky, ktoré sa dosť zapotili, aby obstáli v čertovsky ťažkej skúške. Na druhý deň zavítal Mikuláš do kultúrneho domu, aby potešil a odmenil všetky deti obce, malé i veľké. Priviezol so sebou pekné divadelné predstavenie, čerta s anjelom a plný kôš sladkostí. „Do videnia Mikuláš! Stretneme sa o rok zas, príď určite medzi nás! “

Pasovanie prvákov – 22.11.2012
Táto milá slávnosť už tradične na našej škole patrí našim najmenším - malým prváčikom. No presvedčili nás o tom, že sú veľmi šikovní a smelí. Splnili všetky úlohy, ktoré si pre nich nachystali najstarší štvrtáci a boli pasovaní za riadnych žiakov školy. Za odmenu dostali pamätný list, medailu i rozprávkovú knihu s venovaním. Samozrejme, že nechýbala ani slávnostná torta. Tak, nech sa vám darí, prváci!

Ľudový koncert – 19.11.2012
Opäť našu školu poctila svojou návštevou rodina Hlbockých z Piešťan. Sú nositeľmi ľudových tradícií. Tentokrát prišiel len pán Hlbocký samotný, aby deťom priblížil ľudové remeslá. Niektoré už dnešné deti ani nepoznajú. K svojmu rozprávaniu pridal spev i hru na ľudových nástrojoch. Deti sa zase dozvedeli niečo nové, zaspievali si aj sa zahrali na zbojníkov.

Hodina deťom – 16.11.2012
Aj naša škola sa zapojila do celoslovenského projektu na pomoc chorým deťom. V dobrovoľnej zbierke sme od rodičov našich žiakov vyzbierali a na správnu adresu poslali 60 eur. Ďakujeme!

Beseda s policajtom – 8.11.2012
Lepšie povedané s policajtkou, pretože v uniforme prišla žena. Deti skonštatovali, že mladá, pekná a milá. Veľmi pútavo im priblížila prácu našich strážcov poriadku, nabádala ich k opatrnosti na komunikáciách, učila privolať pomoc... Dostali aj darčeky – reflexné odrazky, ktoré si môžu nalepiť na tašku, bundu či bicykel.

Výchovný koncert – 7.11.2012
Medzi deti ZŠ a MŠ zavítala operná speváčka SND v Bratislave pani Karin s doprovodom, aby deťom priblížila inú formu spevu – operný spev. Priniesla náruč známych populárnych piesní. Mnohé skladby spievali deti spolu s ňou. No a tie im neznáme si aspoň vypočuli a odmenili potleskom.

Kultúrny program pre starších ľudí – 21.10.2012
Každoročne nacvičia žiaci ZŠ pásmo piesní, básní a tancov, ktoré venujú svojim deduškom a babičkám. Aj tento rok sa krátkym programom poďakovali za lásku a starostlivosť.
„Milí deduškovia, dobré staré mamy,
ľúbime vás veľmi, buďte navždy s nami!“

Návšteva divadelného predstavenia – 19.10.2012
My dospelí sme si mysleli, že rozprávku o Perinbabe pozná každé dieťa. No, mýlili sme sa. Preto sme dvojnásobne radi, že sa deťom príbeh Jakubka a Alžbetky páčil. Očarili ich aj prekrásne kulisy neba, melodické piesne, fantastické kostýmy Perinbabky a Zubatej a kúzelné efekty snehu. Oplatilo sa chodiť kvôli tejto kráse až do Prievidze.

Návšteva dôchodcov – 17.10.2012
P. vychovávateľka Perinová spolu s deťmi školského klubu už tradične v tomto čase vchádzajú do príbytkov našich bývalých zamestnancov – seniorov, aby im odovzdali kvietok a malý darček pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

Výtvarná súťaž – 15.10.2012
Naši žiaci sa vždy zapájajú aj do výtvarných súťaží. Porfix vyhlásil súťaž na tému „Zdravé bývanie“. Deti na hodinách výtvarnej výchovy aj v školskom klube detí stvárnili túto tému rôzne, po svojom. Máme mnoho nadaných detí s bohatou fantáziou. Držme im palce, aby vyhrali.
Plody Zeme – 6.10.2012
„Záhradkári premilí, dosť ste sa narobili.
Naša zem vám dala plody, teraz máme všetci hody.“
10 žiačok ZŠ vystúpilo v krátkom kultúrnom programe pri príležitosti záhradkárskej slávnosti. Pieseň a básne o ovocí i jesenný tanček s dáždnikmi upútali prítomných, ktorí si prišli prezrieť výstavu úrody z opatovských záhrad a polí, ktorá sa konala v kultúrnom dome v obci.

Púšťanie šarkanov – 28.9.2012
Ešte stále teplé jesenné slniečko a fúkajúci vietor vytvorili tie najideálnejšie podmienky pre súťaženie detí. A tie sa zišli skoro všetky. Školský dvor hral šarkanmi všetkých farieb, veľkostí i tvarov. Na oblohe sme mohli obdivovať až 30 rozprávkových drakov. A tie sa naháňali, krútili poskakovali i padali. No a kto zvíťazil? Predsa všetci! No najväčšiu pochvalu si zaslúžili vlastnoručne vyrobené šarkany. Hodnotnými cenami boli odmenené najkrajšie a najrýchlejšie, no pekné darčeky dostali všetci súťažiaci.

Deň mlieka – 18.9.2012
Podobne sme sa deťom snažili priblížiť tento deň a boli sme prekvapení, aké množstvo mliečnych výrobkov naše deti poznajú. Vedeli o nich rozprávať, kreslili ich, vyrábali z papiera a na niektorých si aj pochutili.

Deň jablka – 11.9.2012
Žiaci ZŠ si na vyučovacích hodinách, ale hlavne v ŠKD pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami. Čítali si o jabĺčku, riešili slovné úlohy s jablkami, rozprávali o význame jabĺk pre zdravie človeka, zaspievali si o ňom pesničku, kreslili ho, ochutnávali a vyrábali krásne papierové.
Návšteva ZOO Bojnice – 7.9.2012
Žiaci 1. – 4.ročníka ZŠ strávili tento deň medzi zvieratkami v ZOO. Najviac sa im páčilo v teráriu a pri slonoch. Najsmiešnejšie boli opice. P. vychovávateľka Perinová mala pre deti prekvapenie. Zadarmo sa povozili na kolotoči a dosýta sa pošmýkali či poskákali si v nafukovacom hrade.

Slávnostné otvorenie školského roka 2012/2013 – 3.9.2012
Krajšia a vynovená opatovská škola opäť roztvorila svoju náruč, aby privítala žiakov aj pedagógov na prahu nového školského roka. Nechýbali ani deti z MŠ, rodičia a vzácni hostia. Riaditeľka ZŠ Mgr. Monika Škrabanová sa milým slovom prihovorila malým prváčikom a vyzvala starších žiakov k usilovnej práci. Všetky deti sľúbili pani starostke Mgr. Danke Meliškovej, že si budú chrániť a zveľaďovať svoju peknú školu.


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka