Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

I. polrok

Mimovyučovacia činnosť podporujúca výchovu a vzdelávanie žiakov bola aj v uplynulých mesiacoch bohatá – posúďte sami.

Október:
Návšteva dôchodcov
Pani vychovávateľka Perinová s deťmi navštívili našich bývalých zamestnancov - dôchodcov, aby im odovzdali kvietok a malý darček k Mesiacu úcty k starším.
Plody Zeme
Naši žiaci sa zúčastnili výstavy Plody zeme, ktorá sa uskutočnila v KD v Opatovciach nad Nitrou. Pripravili sme na ňu so žiakmi krátky kultúrny program, s ktorým sme potešili všetkých záhradkárov a pestovateľov zeleniny a ovocia.
Koncert v našej škole na ľudovú nôtu
Rodina Hlbocká z Piešťan pripravila pre deti veľmi pekné pásmo hovoreného slova a ľudových piesní, porozprávali o ľudových nástrojoch, nechýbali i názorné ukážky. Bola to akcia v spolupráci s MŠ, ktorá bola veľmi vydarená.
Mesiac úcty k starším
Naše deti vystúpili v KD v obci s kultúrnym programom. V pásme piesní, tancov, básní sa deti poďakovali za lásku a starostlivosť svojim starým rodičom. Už tradične nás na harmonike sprevádzal pán Ľuboš Hrdý, ktorému ďakujeme za spoluprácu.

 

November:
ZOO škola
Prednáška i beseda o zvieratách, ukážky zvierat, príbehy. Živý had bol zavŕšením peknej akcie, pre niektoré deti obávaný, iné ho hladkali i držali v rukách. Znovu išlo o spoločnú akciu MŠ a ZŠ.
Pasovanie prvákov
V tento deň sme prijímali našich najmenších prváčikov za riadnych žiakov školy. Pasovali ich najstarší štvrtáci. Malé pážatká museli splniť rôzne úlohy, a tak ukázať svoju odvahu, šikovnosť a múdrosť. Ukázali, že si zaslúžia byť prvákmi a za odmenu obdržali pamätné listy, knihy, diplomy i medaily. Na záver si pochutnali na čokoládovej torte.

 

December:
Mikuláš v škole
Do školy zavítal Mikuláš a odovzdal deťom balíčky sladkostí, za čo mu oni zaspievali i zarecitovali. Sľúbili, že sa budú dobre učiť a v škole i doma poslúchať.
Pásmo Nesieme vám novinu
Vystúpenie rodiny Hlbockých z Piešťan - piesne a zvyky o Vianociach, najkrajších sviatkoch roka.
Mikuláš v obci
Do KD zavítal Mikuláš a priviedol so sebou aj divadlo, ktoré deti i dospelých pobavilo. Bola to zmodernizovaná rozprávka o Popoluške. Nechýbalo ani fotenie s Mikulášom, anjelom a čertom a na záver diskotéka.
Vianočná výstava
Práce našich žiakov so zimnou a vianočnou tematikou nainštalované v budove školy spríjemňujú náš predvianočný čas a čakanie detí na Vianoce.

 


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka