Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

I. polrok

Polročné vyhodnotenie prospechu a správania žiakov ZŠ

V školskom roku 2007/2008 navštevuje ZŠ 42 žiakov, z toho presne polovica dievčat. Vyučovanie aj v tomto roku prebieha podľa jazykového variantu UP/AJ. Žiaci vo vyučovacom procese dosahujú primerané výsledky podľa svojich schopností. Všetci žiaci v 1. polroku prospeli.
K 1. polroku udelili triedne učiteľky 22 pochvál za výborný prospech a vzorné správanie.
Priemerná známka prospechu za 1. polrok bola – 1,43. Žiaci vymeškali 707 hodín, priemer na jedného žiaka 16,83 hodín. Všetky vymeškané hodiny boli ospravedlnené.
Správanie žiakov školy je v normách školského poriadku. Školský klub detí pri ZŠ navštevuje 24 žiakov. Činnosť v ŠKD je bohatá a zaujímavá, s pravidelným pobytom na čerstvom vzduchu a písomnou prípravou na vyučovanie.
Záujmová činnosť prebieha v popoludňajších hodinách.
V škole pracujú žiaci v nasledovných záujmových útvaroch: práca s počítačom – internetový krúžok – futbalový krúžok – krúžok šikovných rúk – hudobný krúžok – tanečný krúžok.


 

Zo zimných aktivít ZŠ v školskom roku 2007/2008

Kto nezažil spontánnu radosť detí, nevidel ich rozžiarené oči, nadšenie a neslýchané oduševnenie, je ochudobnený o nádherný pocit byť znovu dieťaťom aspoň vo svojom srdci. Aj pre tento pocit pedagogickí a ostatní zamestnanci školy s podporou a pomocou členov Rady školy, rodičov, starostky obce i komisie kultúry a vzdelávania pri OcZ každoročne s láskou a zanietením pripravujú pre deti, ale aj s deťmi podujatia pre ich radosť, zábavu i poučenie.Pasovanie za prvákov 29. 11. 2007

Štvrtáci prijímali medzi seba najmladších spolužiakov.


 

Zvieratkový vláčik 6. 12. 2007

Bábkové predstavenie na pôde školy, v ktorom žiaci ZŠ a deti MŠ s napätím sledovali dobrodružstvá hlavného hrdinu a putovali s ním rozprávkovou krajinou.


 

Čerti a anjeli

Kultúrny program v MsKS Bojnice dňa 7. 12. 2007, po ktorom ich v našej škole čakalo mikulášske prekvapenie s kultúrnym programom a darčeky od obce Opatovce nad Nitrou.


 

Vianočná výstava

Výstava v budove školy 12. 12. 2007 vítala rodičov, ktorí prišli na rodičovské združenie. Nielen rodičov, ale aj ostatných návštevníkov školy očarili nainštalované vianočné ozdoby a ďalšie výrobky z rúk žiakov. Výstava trvala do 21. 12. 2007 a mala veľký úspech. V tento deň bola vyhodnotená súťaž o najkrajší adventný veniec. Súťaže sa zúčastnili takmer všetci žiaci a vence boli jeden krajší ako druhý. Tie naj... sme vyhodnotili, ale odmenené boli všetky deti.Práca s knihou nielen počas Mesiaca knihy

Na začiatku tohoto školského roka žiaci i učitelia ZŠ dostali od starostky obce Bc. Dany Meliškovej krásny dar – novú modernú knižnicu zriadenú v školskej budove. Hneď od prvých dní knižnicu všetci využívame. Žiaci už prečítali niekoľko diel od rôznych detských autorov v rámci čítania a literárnej výchovy.
Pár dní pred sviatkami, 20. 12. 2007, sme sa všetci zišli v tretiackej triede na predvianočnom posedení s knihou. Trieda bola prekrásne vyzdobená, zo všetkých kútov voňali zapálené sviečky, ale aj kúzelná vianočná atmosféra. My, učitelia, sme boli zvedaví, či sa naši žiaci kamarátia s knihami. Každý z nich si z našej farebnej knižnice vybral jednu knižku, ktorá ho niečím upútala. Sadli sme si do kruhu, aby sme na seba videli a príjemná chvíľka sa mohla začať. Najmladší prváčikovia čítať ešte nevedia, a tak nám po jednom porozprávali o obrázkoch a ilustráciách, ktoré ich v knižkách upútali. Veľmi milo nás prekvapili Majko, Natálka a Paťko, ktorí, hoci poznajú len pár písmen, čítali z rozprávok slová i celé vety. Len o rok starších druhákov musíme pochváliť za pekné a plynulé čítanie úryvkov z knižiek. Veľmi sa nám páčilo čítanie v podaní Vanesky a Vlaďky. Od ostatných si vyslúžili veľký potlesk. Tretiaci nám spoločne zarecitovali báseň Kristy Bendovej „Bola raz jedna trieda“. Bolo to veselé oživenie nášho stretnutia. Čítanie Martinka, Lucky a Romanky bolo skoro dokonalé. Ale ani ostatní tretiaci sa nedali zahanbiť. Keď však spustili štvrtáci, potlesku nebolo konca-kraja a mladší žiaci im veru aj závideli. Nadchol ich hlavne Zdenkov prejav a rozprávku v jeho podaní by vydržali počúvať veľmi dlho. Myslím, že práve krásne a ukážkové čítanie niektorých detí bude motivovať tých slabších čitárov k väčšej usilovnosti. Na záver sme si spoločne veselo zaspievali.
No a čo sme my, učitelia, zistili? Väčšina našich žiakov sa naozaj kamaráti s knihou i v tejto počítačovej dobe. Kniha je pre nich vždy milým a chceným darčekom.

Mgr. Marta Petreje, riaditeľka školy
 


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka