Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

I. polrok

Pasovačka

Piatok 19.11. v našej škole nebol obyčajným piatkom, kde sa učíme, spievame, čítame či píšeme. Tento deň bol významný hlavne pre našich prváčikov, ktorí boli pasovaní za prvákov a prijatí do cechu žiackeho.
Žiačikov- prváčikov na úvod privítali pekným programom ostatní žiaci školy. Potom nasledovalo predstavenie prvákov, ktorých kráľ pasoval za ozajstných žiakov našej školy.
Prváci boli obdarení medailou, peknou knihou a diplomom. Aj oni nám všetkým pripravili kultúrny program, v ktorom nechýbali pekné piesne či básne o škole.
Na záver mali pripravenú tortu so sviečkou, ktorú všetci spoločnými silami sfúkli.
Nechýbala dobrá nálada, vtip i humor. Svoje deti prišli podporiť okrem všetkých pani učiteliek aj rodičia i starí rodičia.
Verím, že z našich prváčikov vyrastú vzorní žiaci, ktorí budú na tento zážitok spomínať veľmi dlho.Zoo škola

Dňa 12.11. našu školu navštívila pani zoologička zo Zoo Bojnice. Pripravila si pre naše deti pekné a poučné rozprávanie o živote niektorých zvierat. Priniesla na ukážku vypreparované vtáky, lepku medveďa a naozajstného hada - pytóna. Každé dieťa si mohlo vystavené zvieratá bližšie pozrieť a preskúmať a najväčšiu radosť mali, keď mohli do svojich rúk chytiť naozajstného hada. Po besede sa žiaci vrátili do svojich tried a s pani učiteľkami sa ešte v užšom kruhu porozprávali o svojich dojmoch, aby sme si ešte dlho pamätali túto zaujímavú návštevu, tak sme na výtvarnej výchove pár zvierat, ktoré žijú v zoo nakreslili a vystavili na chodbe našej školy.


 

Výchovný koncert

Dňa 25.10. sa na našej škole uskutočnil výchovný koncert, pán dramatik deťom priblížil už známe pojmy z literatúry. Zaujímavou formou si deti opakovali svoje vedomosti a veselo si o všetkom zaspievali. Spievali piesne o veršoch, rýmoch a známych literárnych postavičkách. Veľmi sa to páčilo najmä prvákom, pre ktorých bolo všetko nové a hravé.


 

Púšťanie šarkanov

Žiaci našej školy spolu s p. vychovávateľkou a p. učiteľkami využili jesenné počasie a strávili príjemné chvíle pri púšťaní šarkanov. Obloha nad ihriskom bola krásne sfarbená, vetríček pofukoval a hral sa so šarkanmi. Šťastné deti lietali s pestrými neoperenými vtákmi. Zhotoviť šarkana deťom pomohli rodičia, no lietali aj šarkany z bohatej ponuky obchodov. Veselú zábavu sme ukončili krásnymi odmenami.Deň jablka

V rámci programu ,,Zdravá škola“ naša ZŠ každoročne na jeseň uskutočňuje akciu DEŇ JABLKA. Žiaci pod vedením pedagogického kolektívu uplatnili svoju tvorivosť a nápaditosť v rôznych činnostiach. Vytvárali jabĺčka z papiera, ochutnávali ovocné jednohubky a spievali známe piesne o jabĺčku.Deň mlieka

V septembri žiaci našej školy oslávili Deň mlieka. Vypočuli si od od p. učiteliek a pani vychovávateľky zaujímavé informácie o mlieku, mliečnych výrobkoch a o význame konzumácie. Aby prispeli k svojmu zdraviu, každý vypil plný pohár mlieka. Cez výtvarnú výchovu nás o svojej zručnosti, tvorivosti a fantázií presvedčili svojimi výtvormi z prázdnych škatúľ od mlieka a mliečnych výrobkov. Svet uzreli veselí panáci, roboti, lode, autá, domy, všetky výrobky sú vystavené na chodbe našej školy. Ukázali, že aj z odpadového materiálu sa dajú zhotoviť krásne výrobky a nemusia končiť iba v koši.Slávnostný začiatok školského roku

Tento rok sa brány našej školy otvorili 2. septembra. Pekným slovom sa nám prihovorila naša nová pani riaditeľka Mgr. Monika Škrabanová. Najviac sa na prvý deň tešili prváci. Aby sa im v škole páčilo, prišla ich osobne privítať pani starostka obce Mgr. Danka Melišková. Zaželala im veľa úspechov a chuti do práce.


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka