Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fašiangy

Členov dobrovoľného hasičského zboru, ktorý sa s podporou obce zaktivizovali začiatkom roka 2011, ešte stále neopustilo nadšenie. A tak v dňoch 17. – 18.. 02. 2012 sa v našej obci šantilo - fašiangový sprievod masiek, ktorého súčasťou bola aj muzika a kočiar, prešiel celú dedinu. Fašiangovníci vytancovali gazdiné i dievky, zavinšovali, požartovali, rodiny sa odvďačili výslužkami.

Pri požiarnej zbrojnici bolo v sobotu tiež veselo. Kapustnica, klobásy, huspenina, zabíjačková kaša, chutné vínko, dobrá hudba, žartovné slovo, tanec s maskami potešili všetkých, ktorí mali chuť na šantenie.

Fašiangová veselica s pochovávaním basy bola vyvrcholením fašiangového šantenia. Tí, ktorí prišli, neobanovali – stálo to za to!

Toto tradičné podujatie pre širokú verejnosť je výsledkom príkladnej spolupráce obce a hasičov, je dokladom toho, že dobrá vôľa, záujem, chuť niečo spraviť pre iných „robia zázraky.“ A ešte – je príjemné a povzbudzujúce, že do prípravy a realizácie fašiangového šantenia sa zapojili aj mladí.


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka