Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Fašiangy

 

Fašiangy Turíce, Veľká noc príde... jedna z najznámejších a na Slovensku najrozšírenejších fašiangových pesničiek. Zaznela nejedenkrát aj na tradičnom opatovskom fašiangovom šantení, ktoré sa začalo v sobotu  25. 2. 2017 šantením masiek pred požiarnou zbrojnicou a pokračovalo celou dedinou. Fašiangovníkov sprevádzala hudobná skupina Šmýkalovci, ktorá vyhrávala nielen do kroku, ale aj na želanie do tanca.

Pred  návratom fašiangovníkov sa pri požiarnej zbrojnici predávali zabíjačkové špeciality (klobásy, kaša, kapustnica...), deti z materskej školy súťažili o najkrajšiu fašiangovú masku a gazdinky súťažili  „O najsladší pampúšik“. Ten najsladší v tomto roku upiekla pani Daniela Krajčíková, ale ani ostatní súťažiaci neostali bez odmeny. Netradičným obohatením fašiangového šantenia bolo vystúpenie „domáceho tria“ s paródiou na obecné zložky ako sú futbalisti, hasiči, či záhradkári.

O dobrú náladu sa starala Poluvská muzika, po ukončení sprievodu hudobná skupina Šmýkalovci a folklórna skupina OZ Marinka. A keď sa začalo stmievať, za kvílivého plaču všetkých prítomných sme sa rozlúčili s basou Rózou. Najveselšie obdobie roka tak vystriedal 40dňový pôst.

                 


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka