Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Rok 2018

 

Materská škola

Marec je mesiac knihy a aj v našej materskej škole sa snažíme deti viesť k pozitívnemu vzťahu ku knihám už od skorého veku rôznymi aktivitami. Jednou z nich bola aj návšteva Mestskej knižnici v Prievidzi s predškolákmi, kde si deti mohli prezrieť množstvo zaujímavých kníh. Pani knihovníčka deti oboznámila so zásadami, ktoré je potrebné dodržiavať v knižnici, ale aj doma pri práci s knihou. Bol to jeden z posledných zážitkov, ktoré majú deti čerstvo v pamäti, ale poďme pekne po poriadku.

Tento rok bol skúpy na zimnú nádielku,  a tak deti sa mohli pošmýkať a povoziť na snehu len sporadicky. Preto  sme museli pripravovať aktivity nielen na snehu, ale aj viac sa oboznámili s pôsobeným mrazu na vodu a nezabudli sme ani na prikrmovanie vtáčikov, aby sa nám na jar odvďačili spevom.

Začiatkom februára sa materská škola premenila na rozprávkový svet, v ktorom sa stretli rôzne rozprávkové bytosti. Na karnevale sme pre deti pripravili rôzne  súťaže, občerstvenie a po vyhodnotení samozrejme nasledovala tanečná zábava v maskách.

Pre vysokú chorobnosť detí bolo naše zariadenie zatvorené v období od 15.2 - 23.2.2018  no hneď, ako sa deti opäť do tried vrátili, čakali ich dve divadelné predstavenia.

Divadlo Dúha deťom zahralo poučné bábkové predstavenie „Martinka v ríši rozprávok“ s príbehom o dievčatku Martinke, ktorá zabudla, že nie je všetko rozprávka, ale sú aj rodičia a kamaráti.

Druhé interaktívne divadlo s názvom „Pesničkár“ zabavilo spevom a tancom celú materskú školu. Deti navštívili krajinu Pesničkovo, kde vládla jeho výsosť Pieseň.

Dňa 11.3. sa v budove Obecného úradu konala oslava MDŽ spojená s Dňom matiek, kde sme taktiež nemohli chýbať. Deti zo žabkovej a motýlikovej triedy nacvičili spolu s pani učiteľkami krásny program, ktorí pri tejto príležitosti predviedli a deti poďakovali matkám, babičkám za ich starostlivosť a pomoc.

V polovici apríla naši predškoláci absolvujú testy školskej zrelosti a zápis do školy, na ktorý sa veľmi tešia. Predvedú aj svoje vedomosti a šikovnosť.

Aj tento rok plánujeme predplavecký výcvik, ktorý sa uskutoční v polovici mája.

O ďalších aktivitách našej materskej školy vás budeme informovať v nasledujúcom čísle Opatovského Prameňa.

 

Zuzana Kotríková, učiteľka


 

Opatovce nad Nitrou

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka